    2099114 - 400W POWER INVERTER DC 12VOUTPUT 110V-120V AC - ref 2099114
    Issued by Dallas Area Rapid Transit
    localRFQDallas Area Rapid TransitSol. 234725
    Closed
    STATUS
    Closed
    due May 8, 2026
    PUBLISHED
    Invalid Date
    Posting date
    JURISDICTION
    Dallas Area
    local
    NAICS CODE
    335999
    AI-classified industry
    AI Summary
    RFQ for 400W power inverter (DC 12V to AC 110V-120V) by Dallas Area Rapid Transit. Open May 4 to May 8, 2026. Includes electrical accessories and bus parts.
    Opportunity details
    Solicitation No.
    234725
    Type / RFx
    RFQ
    Status
    Open
    Level
    local
    Published Date
    Invalid Date
    Due Date
    May 8, 2026
    NAICS Code
    335999AI guide
    State
    Texas
    Agency
    Dallas Area Rapid Transit
    Description
    400W POWER INVERTER DC 12VOUTPUT 110V-120V AC - ref 2099114