    Closed
    STATUS
    Closed
    closed May 12, 2026
    POSTED
    Apr 29, 2026
    Publication date
    NAICS CODE
    337214
    Primary industry classification
    PSC CODE
    7110
    Product & service classification
    AI Summary
    Contract details
    Solicitation No.
    FA302026Q0042
    Notice Type
    Combined Synopsis/Solicitation
    Set-Aside
    Total Small Business Set-Aside (FAR 19.5)
    Posted Date
    April 29, 2026
    Response Deadline
    May 12, 2026
    NAICS Code
    337214AI guide
    PSC / Class Code
    Issuing Office
    FA3020 82 CONS LGC
    Primary Contact
    Cristhian Gonzalez
    State
    TX
    ZIP Code
    AI Product/Service
    product
    Description
    The 80th Operations Group at Sheppard AFB, TX requires the purchase, delivery and install of a 192" L x 42" W (ends) x 54" W (center) boat-shaped conference table to be delivered within 90 days. Additionally, disposal and removal of existing conference table required.